Pivovar - Naše piva

Pivovarský dům benedict

PROHLÉDNĚTE SI NABÍDKU NAŠICH PIV, KTERÁ JSOU Z NAŠEHO SESTERSKÉHO PIVOVARU BŘEVNOVSKÝ KLÁŠTERNÍ PIVOVAR SV. VOJTĚCHA. KROMĚ KLASICKÉHO ČESKÉHO LEŽÁKU NABÍZÍME I PIVA NETRADIČNÍ a speciály!
Tato sekce webu je stále v rekonstrukci. Omluvte, prosím, nekompletní informace.

Benedict - český klasický ležák světlý

Čepované
Nefiltrované, nepasterizované pivo plzeňského typu. Kulaté, příjemně chmelové, plné chuti.

Benedict - český klasický ležák Tmavý

Čepované
Nefiltrované, nepasterizované pivo plzeňského typu. Kulaté, příjemně chmelové chuti, která postrádá výraznější sladkost tak typickou pro tmavá piva. Díky tomu chutná i těm zákazníkům, kteří obvykle tmavá piva nevyhledávají.

Pšeničné pivo

Čepované
Díky své popularitě především v Německu a Rakousku je v mnoha zemích toto pivo známé spíše pod svými německými jmény – Weizen Bier nebo Weissbier. Málokdo dnes ale ví, že toto svrchně kvašené pivo vyrobené z ječného a pšeničného sladu bylo původním typicky českým pivem. Naši předkové jej pili od raného středověku až téměř do konce 19. století, kdy nad ním v oblibě definitivně zvítězilo „nové“ spodně kvašené pivo plzeňského typu. Svrchní kvašení dává tomuto pivu nezaměnitelnou lehkou chuť, kterou skvěle doplňuje plátek citronu, se kterým jej servírujeme.

Patnáctistupňová IPA - čepováno ruční pípou

Čepované
India Pale Ale je světlé, svrchně kvašené pivo temně zlaté barvy. Naše IPA má příjemně chmelenou chuť s vůní citrusů a ovocnou, lehce sladovou až karamelovou chutí. Je to dobře pitelná IPA a možná i díky čepování ruční pípou má velmi anglický charakter.

Original stout

Čepované
Stout je silné tmavé, svrchně kvašené pivo, které je doma na britských ostrovech a v Irsku. Pochází přibližně ze začátku 18. století a připravuje se ze směsi světlého a praženého sladu.

Märzen

Čepované
Název tohoto piva je odvozen od německého jména pro měsíc březen. Jeho původ a význam má však dva různé výklady. Podle jedné verze se jednalo o silnější jarní pivo, které se pilo na posilněnou na konci dlouhého zimního období. Druhá, pravděpodobnější verze tvrdí, že šlo o pivo, kterým se vytěžovala výrobní kapacita pivovaru v jeho nejslabším období a bylo určeno ke konzumaci v létě, kdy se naopak nestačilo vyrábět. Aby vydrželo tak dlouho, muselo se pochopitelně jednat o silnější vícestupňové pivo, jehož plná chuť nese jemný akcent přídavku nakouřeného sladu. V Pivovarském domě respektujeme jeho jméno, a tak jej v naší nabídce najdete vždy od březnu do dubna. Síla piva Märzen je vyjádřena hodnotou 13°.

Bock

Čepované
Bock znamená německy kozel. Protože se v Čechách již jeden kozel vaří, upravili jsme si český název piva na Májového kozlíka. Tím je také dáno, kdy si na něm u nás můžete pochutnat. Je to opravdu silná polotmavá šestnáctka se sladkohořkou chutí, která se výrazně odlišuje od jiných piv.

Májový Kozlík

Čepované
Silný ležák bavorského typu s charakteristickou tmavě jantarovou barvou, výraznou sladovou chutí a silnou hořkostí.

Chilli pivo

Čepované
Ležák s hřejivým, příjemně pikantním dozvukem chilli.

Šamp - Pivní Sekt

Lahvové
Pivo, které na samý závěr výrobního procesu plníme do lahví spolu se šampaňskými kvasinkami, kde několik týdnů znovu dokváší a zraje. Chuť výsledného moku je velmi neobvyklá, oblíbená i mezi nepivaři. Skvěle se hodí ke slavnostnímu přípitku, jako nápoj na uvítanou a nebo jako doprovod k dezertům. Vyrábíme jej ve spolupráci s pivovarem ve Strakonicích.

Břevnovský Benedict - Russian Imperial Stout

Lahvové
Silné, tmavé pivo, uvařené ve stylu londýnského pivovaru Thrale's, který se proslavil jeho výrobou. Vyznačuje se až téměř černou barvou, vůní hořké čokolády a kávy. Má střední říz a v chuti je pražené, kyselejší s tóny sherry, sušeného ovoce a ostružin. Příjemný, dobře pitelný silák.

Black Hill – aperitivní pivo

Lahvové
Receptura na toto mimořádné bylinné aperitivní pivo se zrodila v Pivovarském domě po mnoha a mnoha neúspěšných pokusech. Jeho pravidelné výroby se v současné době ujal pivovar Černá Hora.
Ikona
Pivovarský dům benedict
Ječná/Lípová 15, 120 00 Praha 2
Ikona
Otevírací Doba
Pondělí-Sobota: 11.00-23.30
Neděle a svátky: 11.00-23.30
Ikona
Pro aktuální informace sledujte naše sociální sítě