Brewery - Our Beer

Pivovarský dům benedict

TAKE A LOOK AT THE RANGE OF OUR BEERS, WHICH ARE FROM OUR SISTER BREWERY BŘEVNOV MONASTERY BREWERY ST. VOJTĚCHA.
This section is under reconstruction. We apologize for incomplete information

BENEDICT - Classic Pale Czech Lager

Draught
Unfiltered, unpasteurized Pilsner beer. Round, pleasantly hop-forward, full of taste.

BENEDICT - Classic Dark Czech Lager

Draught
Unfiltered, unpasteurized Pilsner beer. Round, pleasantly hop-forward taste that lacks a more distinctive sweetness typical of dark beers. As a result, even customers who don’t usually drink dark beers like it.

Wheat Beer

Draught
Due to its popularity especially in Germany and Austria, this type of beer is often known under its German names – Weizen Bier or Weissbier in many countries. However, few people today know that this top-fermented beer made from barley and wheat malt was originally typical Czech beer. Our ancestors drank it from the Early Middle Ages until almost the end of the 19th century, when the ‘new’ bottom-fermented Pilsner beer became more popular. Top fermentation gives this beer an unmistakable light taste that is perfectly complemented by a slice of lemon with which it is served.

Patnáctistupňová IPA - čepováno ruční pípou

Čepované
India Pale Ale je světlé, svrchně kvašené pivo temně zlaté barvy. Naše IPA má příjemně chmelenou chuť s vůní citrusů a ovocnou, lehce sladovou až karamelovou chutí. Je to dobře pitelná IPA a možná i díky čepování ruční pípou má velmi anglický charakter.

Original stout

Čepované
Stout je silné tmavé, svrchně kvašené pivo, které je doma na britských ostrovech a v Irsku. Pochází přibližně ze začátku 18. století a připravuje se ze směsi světlého a praženého sladu.

Märzen

Čepované
Název tohoto piva je odvozen od německého jména pro měsíc březen. Jeho původ a význam má však dva různé výklady. Podle jedné verze se jednalo o silnější jarní pivo, které se pilo na posilněnou na konci dlouhého zimního období. Druhá, pravděpodobnější verze tvrdí, že šlo o pivo, kterým se vytěžovala výrobní kapacita pivovaru v jeho nejslabším období a bylo určeno ke konzumaci v létě, kdy se naopak nestačilo vyrábět. Aby vydrželo tak dlouho, muselo se pochopitelně jednat o silnější vícestupňové pivo, jehož plná chuť nese jemný akcent přídavku nakouřeného sladu. V Pivovarském domě respektujeme jeho jméno, a tak jej v naší nabídce najdete vždy od březnu do dubna. Síla piva Märzen je vyjádřena hodnotou 13°.

Bock

Čepované
Bock znamená německy kozel. Protože se v Čechách již jeden kozel vaří, upravili jsme si český název piva na Májového kozlíka. Tím je také dáno, kdy si na něm u nás můžete pochutnat. Je to opravdu silná polotmavá šestnáctka se sladkohořkou chutí, která se výrazně odlišuje od jiných piv.

Májový Kozlík

Čepované
Silný ležák bavorského typu s charakteristickou tmavě jantarovou barvou, výraznou sladovou chutí a silnou hořkostí.

Chilli pivo

Čepované
Ležák s hřejivým, příjemně pikantním dozvukem chilli.

Šamp - Beer Champagne

Bottled
Beer which is bottled together with champagne yeast at the very end of the production process, it ferments in the bottles for several weeks. The taste of the resulting drink is very unusual, popular even among non-beer drinkers. Perfect for a toast, as a welcome drink or as an accompaniment to desserts. It is produced in cooperation with the brewery in Strakonice.

Břevnovský Benedict - Russian Imperial Stout

Bottled
Strong, dark beer brewed in the style of London Thrale’s Brewery, famous for its production. It has an almost black colour, the aroma of dark chocolate and coffee. It has medium sharpness and is roasted in taste, more acidic with tones of sherry, dried fruits and blackberries. A pleasant, well-drinkable strong one.

Black Hill – aperitivní pivo

Lahvové
Receptura na toto mimořádné bylinné aperitivní pivo se zrodila v Pivovarském domě po mnoha a mnoha neúspěšných pokusech. Jeho pravidelné výroby se v současné době ujal pivovar Černá Hora.
Ikona
Pivovarský dům benedict
Ječná/Lípová 15, 120 00 Praha 2
Ikona
Opening hours
Mon-Sat: 11.00-23.30
Sundays: 11.00-23.30
Ikona
Follow our social networks for the latest information